بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

تا به حال بنده در وبلاگ های بیمه ، هیچ شرکت بیمه ای را با شرکت بیمه سامان در طرح بیمه عمر و تشکیل سرمایه مقایسه نکرده بودم اما به دلیل تماس های مکرر در مورد طرح بیمه نامه مشترک عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین ، مجبور شدم به تفصیل این طرح را توضیح دهم و به ارائه راهکار در این زمینه بپردازم...

بیمه نامه مشترک عمر و سرمایه گذاری یعنی یک شخصی خودش را بیمه عمر و سرمایه گذاری کرده باشد و اگر متأهل باشد همسر ایشان نیز بتواند از پوشش های بیمه عمر استفاده کند ...

  1. در بیمه نامه مشترک بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت کارآفرین، فقط شخص در صورت متأهل بودن تنها همسر خویش را تنها تحت پوشش های بیمه عمر قراردهد.
  2. در این طرح بیمه شده از تمامی پوشش های بیمه عمر و سرمایه گذاری نظیر بازنشستگی ، درآمدزایی ، وام، پوشش های عمر ، معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی و پوشش بیماری های خاص بهره مند شود... اما همسر شخص بیمه شده که به عنوان نفر دوم اضافه می شود (از طرح joint life استفاده می کند) تنها از پوشش های عمر (عمر عادی و حادثی ) و معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی و پوشش بیماری های خاص بهره مند شود و حقوق بازنشستگی و بقیه مزایا را ندارد.

حال به پرداخت مبالغ برای استفاده از این طرح می پردازیم:

در این طرح چنانچه شخص به طور مثال یک بیمه نامه یک میلیون تومان سالانه داشته باشد برای پوشش های اضافی (یعنی سرمایه فوت ناشی از حادثه ، معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی و پوشش بیماری های خاص) را هم بخواهد داشته باشد بایستی مبلغی حدود 100 هزار تومان پرداخت کند یعنی تا کنون جمع مبالغ برای بیمه شده اصلی می شود:          تومان 1,000,000 + 100,000 = 1,100,000

و برای اضافه شدن همسر ایشان بایستی مبلغ یکصد هزار تومان پرداخت کند و برای پوشش های اضافی نیز مبلغ حدود یکصد هزار تومان پرداخت نماید، که جمع مبالغ نفر دوم می شود:

تومان 100,000+100,000 =200,000

حال جمع کل مبالغ تا یک شخص به همراه همسرش بیمه شود (در صورت پرداخت حق بیمه یک میلیون تومان سالانه) برابر است با: یک میلیون و سیصد هزار تومان (تومان 200,000=1,300,000 1,100,000+)

که به این مبالغ در شرکت بیمه کارآفرین سود 15% تضمینی و پیش بینی سود طبق سال های گذشته حدود 18% می باشد .

حال اگر شخص در مثال بالا طی پرداخت 30 سال حق بیمه در سال 30 ام مبلغ اندوخته شخص با سود 18% می شود بدون تعدیل می شود : 702,510,526 تومان یعنی حدود هفتصدودو میلیون تومان (این مبلغ برای یک شخص 22 ساله بوده است)

 

اما راه حل در مقایسه با طرح بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان؛

طبق محاسبات مبلغ پرداختی برای هردو نفر جمعاً می شود: یک میلیون سیصد هزار تومان

حال ما می گوییم این مبلغ را نصف نمایید و نصفی را برای بیمه شده و مابقی را برای همسر ایشان(یا هر شخص دیگر!)

در بیمه عمر و تشکیل سرمایه شرکت بیمه سامان قرار دهید .

اینگونه هر شخص یک بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه مجزا برای خودش دارد که تمامی مزایای بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان را دارد (یعنی حقوق بازنشستگی برای هر نفر، درآمد زایی برای هر نفر و...)

و اما سود رسیده پس از 30 سال:

برای مثال بالا اگر مبلغ 1,300,000 تومان را نصف نماییم می شود 650 هزار تومان ، حال اگر برای هر شخص یک بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه سامان با مبلغ حق بیمه سالانه 650 هزار تومان تهیه کنیم مبلغ اندوخته مطابق جدول ذیل است: (سن شخص اول و دوم 22 سال در نظر گرفته شده است)

سود پیشبینی شده برای بیمه عمر و تشکیل سرمایه شرکت سامان مطابق سال های قبل 25% می باشد.

که در

که در سال 30 ام می شود مبلغ : 1,668,262,769 تومان یعنی حدود یک میلیارد و ششصدو شصت و هشت میلیون تومان

که تنها برای یک نفر می شود و جمع دو نفر می شود 3,336,525,538 تومان یعنی حدود سه میلیارد و سیصد و سی و شش میلیون تومان!

چون در بیمه سامان هزینه پوشش های اضافی از شما دریافت نمی شود! اما اگر نداشته باشید سود بیشتری می کنید!

این مبالغ با لحاظ شدن کلیه پوشش های اضافی تا سقف مبالغشان درج شده است.

حالا با همون مبلغ چند برابر بیمه کارآفرین دارید!!:

 

در بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه کارافرین دو نفری مبلغ 702,510,526 تومان (یعنی حدود هفتصدودو میلیون تومان ) داشتند اما حالا در بیمه عمر و تشکیل سرمایه شرکت بیمه سامان دو نفری مبلغ 3,336,525,538 تومان (یعنی حدود سه میلیارد و سیصد و سی و شش میلیون تومان) دارند که می شود حدود 4.74 برابر !!!

حال قضاوت با خودتان!!!

                                                                               علی مسعودی

                                                                                   1391/11/3

 

سوالات خود را در انجمن بیمه عمر و تشکیل سرمایه مطرح کنید: www.fli189.tk/forum

دریافت این مقاله در یک فایل pdf ، روی لینک زیر کلیک نمایید

.pdf  joint life.pdf (اندازه: 669.75 KB)

*** جهت دانلود نیاز به عضویت در انجمن تخصصی بیمه عمر و سرمایه گذاری دارید!

 پی نوشت:

توضیحات تکمیلی توسط سرکار خانم عابدی:

 1- در طرح مشترک بیمه عمر و سرمایه گذاری کارآفرین نفر اول می تواند همراه با خودش فرد دیگری را (نفر دوم) تحت پوشش تمامی خدمات بیمه ای قرار دهد که می تواند همسر وی ویا با هر نسبت خونی باشد. در واقع یک فرد مجرد می تواند با یکی از والدین خود و یا حتی خواهرزاده خود بیمه عمر مشترک داشته باشد.

2- به ترتیب بند یک، هر دو نفر بیمه شده با حق بیمه یک میلیون تومنی، برای فوت بر اثر حادثه صد میلیون تومان تحت پوشش هستند. برای امراض خاص هر دو نفر هفت میلیون و پانصد هزار تومان تحت پوشش بیمه ای قرار دارند.

3- سود تضمینی شرکت کارآفرین 18% می باشدو پیش بینی 22% و 25% هم برقرار است.

4- مبلغ واریزی به اندوخته بیمه گذاران کارآفرین، باسود تضمینی 18%، در پایان سال 30 ام  برابر با 420میلیون تومان می باشد که در واقع  سود واریزی مواره بیش از مبلغ تضمینی بوده است.

 

 

 

تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) صــــــــلوات

 اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وعجّل فرجهم